Informácie z dnešných Hospodárskych novín o možnom podvode pri investičnej pomoci pre firmu Grandwood sú poslednou kvapkou  v prípade tejto škandalóznej dotácie. Ak sa potvrdí, že žiadateľ sfalšoval dokument, ktorým preukazoval finančné krytie svojej investície, minister hospodárstva Malatinský by mal odstúpiť. Od začiatku si totiž bol vedomí rizík, ktoré tento projekt sprevádzajú.

"Napriek varovaniu Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu odobril podpísanie memoranda premiérom Ficom. Za tento projekt nesie plnú politickú zodpovednosť" - upozorňuje bývalý minister hospodárstva Juraj Miškov (Liberálna dohoda).

Na viaceré pochybnosti poukazovala v uplynulých týždňoch aj Nová väčšina. Napríklad na fakt, že podnikateľ, ktorý stojí za spoločnosťou Grandwood Holding, v minulosti doviedol vo Švajčiarsku dve firmy do krachu.

"Podpísanie memoranda o investičnom stimule bolo len divadlo, ktorým premiér Fico potreboval prekryť vtedajšiu mimoriadnu schôdzu parlamentu o nezamestnanosti. Je čoraz jasnejšie, že projekt bol nepripravený. Svedčí to o tom, že predseda vlády dokáže pracovné miesta len sľúbiť, nie vytvoriť" - povedal predseda hnutia Nová väčšina Daniel Lipšic.