Košická paneláková firma Grandwood Holding priznala farbu. Stiahnutím svojho investičného zámeru potvrdila, že pochybnosti, na ktoré upozorňovala Nová väčšina, boli oprávnené. Zároveň hodila záchranné koleso premiérovi, ktorý pred dvomi mesiacmi s veľkou pompou ohlásil vytvorenie 390 pracovných miest. Bolo to však len prázdne gesto na prekrytie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej chcela opozícia konfrontovať vládu s jej neschopnosťou riešiť nezamestnanosť. Teraz by mal farbu priznať aj Robert Fico. Nezamestnaným na východe Slovenska by sa mal ospravedlniť za to, že im sľúbil nesplniteľné. Nová väčšina odporúča predsedovi vlády:
  • aby sa nabudúce neschovával pred parlamentom;
  • aby každé ďalšie memorandum o investičnej pomoci podpisoval až po ukončení riadneho medzirezortného pripomienkového konania a riadnom preverení podkladov;
  • aby 21-miliónovú investičnú pomoc sľúbenú pre košickú panelákovú firmu ponúkol malým a stredným podnikateľom na východe Slovenska.
Nastal čas, aby predseda vlády priznal farbu. Prepúšťanie po celej krajine nespôsobila finančná kríza, ale zmeny, ktoré prijala strana Smer-SD po parlamentných voľbách v roku 2012. Pred niekoľkými týždňami to potvrdila aj spoločnosť Tesco, ktorá ohlásila prepustenie takmer 300 zamestnancov aj kvôli obmedzeniam v Zákonníku práce. Hnutie Nová väčšina presadzuje rozviazanie rúk živnostníkom, zníženie daní a odvodov a regionálne investičné stimuly pre malých a stredných podnikateľov v okresoch s najvyššou mierou nezamestnanosti.